top of page
Ümit Şentürk

Ümit Şentürk

1987, İstanbul
Gitar

Müziğe 7 yaşında piyano ile başladı, lise yıllarında gitar çalmaya başladı ve müzik çalışmalarına klasik gitar ile devam etti. Eğitimini İstanbul Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü'nden mezun olarak tamamladı.


Eğitmenlik hayatına üniversite yıllarında müzik klübünde klasik gitar eğitimi vererek başladı, Aynı yıllarda elektro gitar ile çalışmalarını sürdürdü. Pinkfloydrose adlı bir rock grubu kurarak bu grupla birçok yerde sahne aldı. Lisans eğitimi sonrasında birçok müzik merkezinde gitar eğitmenliği yaptı.


2015 yılında Siren grubunda elektro gitarist olarak yer aldı. Siren grubundan ayrıldıktan sonra birçok rock grubuyla sahne aldı. Flamenko gitar ile ilgili çalışmalar yapmaya başladı ve bu alanda eğitimler verdi, çeşitli parçaları bu tarzda yorumladı, düzenlemeler yaptı. 2016 yılında Çağdaş Müzik Topluluğu'nda flamenko gitar olarak yer aldı.


Aynı yıl Burak Canözer’in Saklı Kalmış Müzisyenler –Kerkük Zindanı projesinde Elektro gitar solo partisyonunda yer aldı. 2017 yılında Gitar Ansiklopedisi adlı gitar metodunu yayınladı.
İrfan Saruhan, Umut Ünal ve Nursena Demir gibi vokallerle çalışmalar yaptı. Birçok demo projeye düzenleme ve kayıt desteği verdi. Tüm müzik tarzlarında çalışmalarını sürdürmekte, orkestral düzenleme, kompozisyon, sahne ve icra çalışmaları yapmaktadır.

Oğuz Abadan Mtsm öğretim kadrosunda gitar öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

bottom of page